DW узнала о критической ситуации в энергосфере Украины
12.09.2015
Україна входить в осіньо-зимовий період з абсолютно неготовою енергосистемою, відзначається критична ситуація у газовій, електроенергетичній і вугільній сферах.
Про це розповідає в інтерв’ю DW колишній член НКРЕКП, нині виконавчий директор інвестиційної компанії Concorde Capital Андрій Герус.
За його словами, наразі газова ситуація досить складна в Україні при сьогоднішніх обсягах в 14,7 млрд куб. м газу, тоді як потрібно хоча б 16-17 млрд. Однак все не так критично, оскільки уряд з Міненерговугілля проводять активну роботу для забезпечення українців необхідним запасом блакитного палива для комфортного проходження опалювального сезону.
Герус вважає, що цієї зими можуть виникнути серйозні проблеми внаслідок нестачі запасів вугілля.
'Ситуація з вугіллям критична: запаси на складах становлять 1,4 мільйонів тонн, хоча станом на середину жовтня має бути не менше трьох мільйонів, що вже є нереальним. Вугілля треба завозити будь-якими способами і через зону АТО, і через Росію. Утім, будь-якої миті цей шлях може бути обмежений або через бойові дії, або через політичне рішення Росії', - пояснює він.
Читайте также: Яценюк призвал Раду на следующей пленарной неделе проголосовать за списание долга и повышение соцстандартов
Залишається відкритим також питання з імпортом електроенергії, яку раніше не доводилося купувати внаслідок надлишку генеруючих потужностей. На сьогодні цих запасів в України немає, відновлення закупівель в Росії, каже експерт, свідчить про те, що вже на початку вересня недостатньо запасу палива.
'Що буде в опалювальний сезон? У зв’язку з дорогим газом споживачі 'сядуть на розетку', і це, скоріше за все, призведе до вимушеного обмеження споживання, тобто 'віялових відключень'. Альтернативних варіантів закупівлі (крім як у Росії - ред.) електроенергії у нас немає', - констатує Герус, додаючи, що це штовхає державу у пряму залежність від РФ, позбутися якої буде набагато складніше, ніж у газовому питанні.
На його думку, Україні вже зараз слід якомога швидше займатися питанням підготовки до зими.
'У довгостроковому періоді потрібно зменшити використання вугілля марки А. Це можна зробити за рахунок збільшення станцій, що працюють на марці Г, альтернативних джерелах. Окрім того, має бути чітке правило, що накопичення вугілля на складах починається у квітні-травні, а не в серпні, тоді таких проблем у нас не буде', - пояснює Герус.
Архитектура
Дизайн интерьеров
Стройматериалы
Парки мира
Олеский замок
Стоит посмотреть, потому что:
- это удивительный и прекрасный микс пейзажного и регулярного стилей
- в XVII веке работами по благоустройству парка вокруг замка занимались европейские садовники
- здесь 17 апреля 1624 года родился будущий польский король Ян III СобескийБалаклава
Стоит посмотреть, потому что:
- с Балаклавской бухтой связывают путешествия хитроумного Одиссея
- здесь находятся уникальные памятники природы – мыс Айя Фиолент, остатки величественной генуэзской крепости Чембало
- в советские времена это был закрытый город: здесь расположены не имеющие аналогов в мире штольни подземного завода по ремонту подводных лодокВо-Ле-Виконт
Во-ле-Виконт — хрестоматийная классика ландшафтной архитектуры... Расположен в окрестностях Мелёна, в 55 км к юго-востоку от Парижа...
Декоративные сады и огороды в деталях
Декоративные огороды садов замка Вилландри (Франция) – самый яркий пример сочетания красивых и утилитарных растений в единой композиции.
Эти сады – для многих владельцев современных усадьб и мастеров ландшафтного дела – пример для подражания. Мы решили сделать акцент на композиционных особенностях декоративного сада-огорода, схемах посадок и растениях.Румыния. Клуж-Напока. Яссы. Тимишоар.
Заслуживают внимания, потому что:
- это три лучших розария в Румынии;
- они знакомят с историей румынских роз;
- демонстрируют богатую ботаническую коллекцию других растений.Испания. Усадьба Valdemossa
Пожалуй, нет человека, побывавшего на Мальорке и не посетившего усадьбу Вальдемосса. Ведь это самое известное место на Мальорке, прославившееся своими знаменитыми жителями и гостями — Жорж Санд, Фредерик Шопен, Рубен Дарио.
Комментарии
Оставить комментарийВы не зарегистрированные на сайте. Авторизуйтесь или зарегистрируйтесь пожалуйста.